Klątwa voodoo

Podstawę voodoo stanowią rdzenne wierzenia ludów zachodnioafrykańskich (szczególnie Joruba, Kongo, Fulanie) wraz z elementami religii katolickiej i spirytyzmu. Wykrystalizowała się ona na Haiti wraz ze sprowadzeniem w XVII/XVIII w. niewolników z Afryki, którym próbowano narzucać katolicyzm. W voodoo istnieje wprawdzie wiara w Bon Dieu (jednego Boga), nie oddaje mu się jednak czci. Wyznawcy voodoo uprawiają także kult przodków oraz czynnie włączają do swego panteonu ludzi zasłużonych dla narodu lub lokalnej społeczności. Podstawą kultu są "rytuały opętania". Klątwy rzucane są często przez tzw. laleczki woodoo – figurki o ludzkich kształtach mające na celu głównie przyniesienie nieszczęścia określonej osobie.

 

Lalkę taką może wykonać wyłącznie Houngan (kapłan-szaman) lub mambo (kapłanka-szamanka).

 

Wnętrze lalki wypełnia się słomą lub watą, mieszając np. paznokcie, włosy, krew, a nawet mocz ofiary, w intencji której lalka jest wykonywana. Konieczne jest zaszycie tkaniny bawełnianą  nitką. Kiedy przedmiot jest gotowy, wówczas nadaje się mu za pomocą odpowiedniego rytuału "moc". Lalka voodoo ma określone punkty na ciele w które wbija się gwoździe lub szpilki. Te miejsca to : czaszka, serce, stawy ramion, kolana, ręce i brzuch. Ofiara często odczuwa ból , następują dysfunkcje narządów , nerwów i tkanek w miejscach w które wbito szpilki i nie ma na to lekarstwa.

I tu jest bezwzględny warunek magii:

  Żeby lalka naprawdę działała muszą w niej być zawarte rzeczy należące do ofiary a po drugie musi być wykonana przez osobę, która opanowała techniki voodoo i ma do tego prawo.

 

Nie wystarczy poczytać książek czy naoglądać się filmów… i twierdzić ,że to wykonamy. Bzdura! A tak niestety postępuje wiele ogłaszających się, nawiedzonych „duchem od Boga” wróżek i wróżów.

 

Współcześnie produkowane i sprzedawane za kilkadziesiąt złotych laleczki voodoo nie mają mocy sprawczej , ponieważ nie są przygotowane zgodnie z ceremonią i rytuałem w jakim powinno się to robić.

 

Obliczone jest to tylko na zysk i wykorzystanie naiwnych. Lalka wykonana nie prawidłowo nie będzie działać.

Jeżeli podejrzewasz, że posłużono się wobec ciebie lalką voodoo to napisz do mnie.

 

Może będę mógł  temu zaradzić!